Výcvik

Aktuality:

  • spuštěno přihlašování na MR kníračů a Speciální závod

Mistrovství ČR kníračů                Speciální závod kníračů           4.-6.9.2020 - Liblín


  • V sobotu 27.6.2020 proběhla v Ostravě akce:
MR KCHK v agility + Dvojzkoušky The North Face.
Do bojů o tituly se zapojili malí a střední knírači (někteří byli i z naší pobočky)
Na místě byla velmi dobrá atmosféra a počasí závodníkům také přálo

Výcvik

Plemeno knírač, ať je to malý, střední nebo velký, patří mezi pracovní plemena. Je pravdou, že každý majitel se výcviku nemusí věnovat, ale všichni chtějí mít svého pejska minimálně dobře vychovaného.  

V podstatě každý majitel malého štěňátka začíná používat již od útlého věku nějaké povely. Prvně jej zvykáme na jméno, poté se přidají povely na sednutí, lehnutí a přibývají další a další povely. Aniž by si to majitel uvědomoval, jedná se již o výcvik, i když ze začátku je to spíše výchova. 

Při výchově i výcviku je velmi důležitá důslednost a může se nevědomky stát, že majitel není až tak důsledný a pejsek přestane na povely reagovat. 

V tomto období začíná úvaha o výcviku rostoucího knírače formou návštěvy nějakého výcvikového kurzu pro štěňátka nebo kynologického cvičiště. V této chvíli je možné se poradit také s naším výcvikářem KCHK Beskydy. 

Výcvikářem KCHK Beskydy je paní Veronika Staniová. Patří mezi rozhodčí z výkonu.

Moravskoslezského kynologického svazu (MSKS) a je účastnicí mnoha závodů a zkoušek z výkonu

KCHK Beskydy pořádá pravidelně každý rok také DEN S KNÍRAČEM, kde je možné si vyzkoušet jak základy výcviku, tak také vystavování a je možné se poradit také s úpravou srsti knírače.Při výcviku je možné se věnovat stopám, poslušnosti a také obranám

Ve výcviku se můžete zaměřit k těmto řádům: ZDE